• Centralno-europejski konkurs na najlepszą, anglojęzyczną symulację rozmowy adeptów prawa z klientem

17 stycznia 2020 r. Agnieszka Krzyżak i Kamil Najjar ze Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii (SPP KAAFM) wywalczyli mistrzostwo Polski w CECCC, czyli centralno-europejskim konkursie na najlepszą, anglojęzyczną symulację rozmowy adeptów prawa z klientem. W finale CECCC zespół Frycza (...)

• Spotkanie studentów z Konsulem Generalnym USA, Patrickiem T. Slowinskim

W dniu 13.12.2021 studenci WPAiSM i przedstawiciele Samorządu Studenckiego KA AFM wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez American Chamber of Commerce in Poland, organizacją zrzeszającą blisko 350 amerykańskich firm działających w Polsce. American Chamber of Commerce pośredniczy w (...)

• Projekcje filmów w ramach wystawy "Rosenburg"

Zapraszamy na projekcie filmów w ramach wystawy "Rosenburg - Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości". Pokazy zostaną poprzedzone prelekcjami.Wstęp wolny. "Labirynt Kłamstw", 21 listopada 2019 r., godz. 9.00-13.00, s. B008tytuł orginalny "Im (...)

• "Odpowiedzialność za zbrodnie międzynarodowe. Konkluzje i perspektyw"

W dniach 5-6 listopada 2019 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "Odpowiedzialność za zbrodnie międzynarodowe. Konkluzje i perspektyw". Jej organizatorami byli: WPAiSM KA AFM, Instytut Zachodni w Poznaniu oraz Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów RFN. Podczas (...)

• „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”

W dniu 5 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w budynku A kampus uczelni otwarta została wystawa „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”. Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy WPAiSM KA AFM z Instytutem Zachodnim im. Zygmunta (...)

• "Prawna problematyka śmierci człowieka w obliczu rozwoju AI"

W dniach 21-22 października 2019 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyła się konferencja naukowa „Prawna problematyka śmierci człowieka w obliczu rozwoju AI”. Podczas licznych prelekcji przedstawiciele (...)

• Posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa

W dniu 21 października 2019 r. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, odbyło się posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa. Wirtualna Katedra Etyki i Prawa została powołana przez kilka polskich uczelni (w tym m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet (...)

• Wykład profesora honorowego KAAFM Haralda Kundocha

Zapraszamy na wykład otwarty profesora honorowego KAAFM Haralda Kundocha na temat "The new EU-Commission Ursula von der Leyen - Current tasks and new challenges". Profesor Harald Kundoch jest znanym i cenionym specjalistą w zakresie prawa gospodarczego i europejskiego. Pracę naukową i (...)