Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie”

29.09.2022

Kraków, 21-22 października 2022 roku

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: „Legal aspects of artificial intelligence application in medicine”, która odbędzie się w dniach 20- 21 października 2022 roku na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Konferencja jest organizowana przez Katedrę Prawa Cywilnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IBEROJUR – Instituto Iberoamericano de Estudos Jurídicos z siedzibą w Porto (Portugalia).

Organizatorzy planują podjąć się złożonego, a zarazem koniecznego wyzwania, jakim jest wypełnienie luki w zakresie analizy prawnych aspektów pojawiających się na gruncie rozwoju sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystania jej osiągnieć w medycynie. Zauważyć należy, że problematyka ta, z każdym dniem, nabiera coraz donioślejszego znaczenia teoretycznego, jak i praktycznego.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, jak i IBEROJUR – Instituto Iberoamericano de Estudos Jurídicos pragną stworzyć przestrzeń do wymiany poglądów dla przedstawicieli zarówno nauk prawnych jak i medycznych z różnych ośrodków naukowych. Ich współpraca ma na celu zacieśnienie współpracy medyków i prawników zarówno z Polski, jak i zagranicy, umożliwiając im rozwój wspólnych projektów.

Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa w konferencji prelegentów z wielu krajów, w szczególności z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Turcji, Australii, Czech, Rumunii, Wenezueli, Meksyku, Brazylii i Kanady. Na konferencji pojawią się również przedstawiciele nauki z wielu cenionych ośrodków naukowych z całej Polski.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Szczegółowe warunki udziału w Konferencji: https://iberojur.com/legalmed-poland/

Opłata konferencyjna:

Opłata konferencyjna w wysokości 250 PLN obejmuje udział w konferencji oraz publikację rozdziału w monografii w języku angielskim, hiszpańskim bądź też portugalskim z międzynarodowym znormalizowanym numerem księgi ISBN. Opłata konferencyjna NIE OBEJMUJE noclegów.

Publikacja pokonferencyjna:

Monografia pod red. Prof. Fabio da Silva Veiga i Prof. Mariusza Załuckiego (SSN) wydana przez renomowane Wydawnictwo w Hiszpanii bądź Portugalii (obecnie trwają rozmowy wydawnicze).

Ostateczne wersje tekstów w języku angielskim należy składać do dnia 16 października 2022 r.