Centralno-europejski konkurs na najlepszą, anglojęzyczną symulację rozmowy adeptów prawa z klientem

17.01.2020

17 stycznia 2020 r. Agnieszka Krzyżak i Kamil Najjar ze Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii (SPP KAAFM) wywalczyli mistrzostwo Polski w CECCC, czyli centralno-europejskim konkursie na najlepszą, anglojęzyczną symulację rozmowy adeptów prawa z klientem. W finale CECCC zespół Frycza pod opieką trenera – dor. ob. Pawła Klimka – pokonał drużynę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (w składzie: Dominika Czerkies, Karol Moniczewski, trener: prof. KUL dr Delaine Swenson), a w półfinale także zespół studentów Uniwersytetu SWPS i Uczelni Łazarskiego (w składzie: Oliwia Szopa, Stanisław Kruszewski, trener: Ewelina Milan).

Co więcej w ramach CECCC 2020 wyłoniono drużynę mistrzów Ukrainy – Kylynę Zabrodską i Tetianę Barashkovą z Kliniki Prawa Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie, która pod opieką Khrystji Kovstun, pokonała drużyny z: Uniwersytetu-Akademii Mohyla w Kijowie (w składzie: Yurii Khalami, Anastasia Demianchenko, trener: dr Yuliia Matveieva), Uniwersytetu w Ostrogu (w składzie: Valentyna Humenna, Yurii Kabanov, trener: adw. Yuliia Habruk) i Lwowskiego Uniwersytetu Ivana Franki (w składzie: Serhii Andrushchenko, Dmytro Dihun, trener: dr Anna Mocherad).

Oba zwycięskie zespoły w dniach 15-18 kwietnia 2020 r. miały reprezentowały Polskę i Ukrainę w International Client Consultation Competition 2020 (ICCC) organizowanym przez Fundację Browna Mostena i Kolegium Prawa Uniwersytetu Stetsona w Tampie na Florydzie w USA. Ze względu na epidemię, termin tego wydarzenia zostanie ustalony, gdy zniesione zostaną ograniczenia sanitarne.

Materiał filmowy z konkursu: https://www.facebook.com/watch/?v=252866822345635